Dňa 23. 11. 2019 sa v obci Lisková konalo taktické cvičenie na ktoré boli pozvané zbory z celého okresu. Cvičenia sa zúčastnilo 8 zborov a dokopy 38 členov dobrovoľných hasičských zborov obcí. Cvičenie bolo zamerané na protipovodňovú ochranu a konalo sa už po druhý krát v obci Lisková.

Po úvodnom nástupe a príhovore p. starostu obce Ing. Jozefa Murinu a organizačných pokynoch od veliteľa taktického cvičenia Ing. Michala Mišíka sa všetci presunuli k brehu vodného toku rieky Váh nachádzajúceho sa za areálom obecného športového klubu. Na mieste vykonávania cvičenia domáca jednotka DHZO Lisková najprv všetkých prítomných oboznámila s teoretickým stavaním protipovodňových bariér spolu s názornými ukážkami a následne už veliteľ taktického cvičenia vidal rozkaz aby každý DHZO začal s vytváraním prvej rady protipovodňovej bariéry napájajúcej sa na predchádzajúcu jednotku. Postupným napĺňaním spomínaných bariér sa vytvoril jeden rad bariéry a následne jednotky začali s vytváraním druhého radu bariéry. Po naplnení druhého radu nasledoval ešte tretí rad bariéry, ktorý sa umiestnil na prvé dva rady a vytvorila sa tak pyramída ktorá by v reálnom zásahu chránila pred prívalovou vodou. Úlohou cvičenia bolo nielen zdokonaliť sa v stavaní protipovodňových bariér, ale hlavne precvičiť si vzájomnú spoluprácu medzi jednotlivými dobrovoľnými hasičskými zbormi a taktiež ak komunikáciu prostredníctvom rádiostaníc. Cvičenie poukázalo, že aj zdanlivo rovný terén dokáže ztažiť výstavby bariér a preto bolo potrebné spomínané bariéry podkladať či zaisťovať proti ich prevaleniu.  

Po ukončení cvičenia a zbalení vecných prostriedkov si pre všetkých zúčastnených domáci pripravili malé občerstvenie počas ktorého veliteľ taktického cvičenia podal vyhodnotenie cvičenia do ktorého sa zapojili aj niektorí členovia ostatných zborov.​ 

Fotogaléria

Joomla templates by a4joomla